Prague Reality
Prague Reality
The basic data Profile Summary of activities Company's mainstays References Something over & above Discounts and special offers Publicity in the media Contact ČeskyEnglishDeutsch

Pozemky v hlavním městě: podpultové zboží

6.8.2007  Mladá fronta Dnes str. 1; Praha

(bo)

Praha - Pro vlastníky pozemku je to dobrá zpráva. Cena půdy na území hlavního města stále stoupá. Za rok se na některých místech částka za metr čtvereční i ztrojnásobila. A teď ta druhá strana mince. ...

322-image003.jpg

Zdroj: Mladá fronta Dnes

Datum vydání: 6.8.2007

Název: Pozemky v hlavním městě: podpultové zboží

Svazek: 18

Číslo: 181

Stránka: 1

Autor: (bo)

Rubrika: Praha

Mutace: Praha

Pořadí: 3

Oblast: Celostátní deníky

 

Praha - Pro vlastníky pozemku je to dobrá zpráva.

Cena půdy na území hlavního města stále stoupá. Za rok se na některých místech částka za metr čtvereční i ztrojnásobila.

A teď ta druhá strana mince.

Možnost, že byste si nějaké metry ještě přikoupili a stali se doživotními rentiéry, kteří žijí bezpracně pouze z vlastnictví půdy, se povážlivě zmenšila.

 

Za městem je ještě volno

 

Lukrativní místa jsou už rozprodána, hlásí realitní makléři. Volných pozemků, na kterých se dá postavit byt či dům, je v metropoli málo. "Nějaké ještě jsou, ale stále pracněji se hledají," potvrzuje Martin Zelingr ze společnosti PRAGUE REALITY.

Kvůli volným pozemkům zaměřili investoři pozornost dál od centra.

"Cena parcely na okraji Prahy i těsně za Prahou je téměř totožná. Když je navíc v místě vybudovaná infrastruktura, může být pozemek za městem dražší než v okrajových částech," odhaduje Jan Vácha z městského odboru správy majetku. Obchody s pozemky se v posledních měsících nejvíce hýbaly ve Stodůlkách, Modřanech, Řeporyjích nebo Kunraticích. "Už se nemáme kam rozšiřovat. Ale poptávka je obrovská. Kdybychom měli pozemky, tak prodáváme," říká starostka Kunratic Ivana Kabelová.

Podle starostky "nedostatkové zboží" nahrává spekulantům s pozemky. "Skoupili půdu a nic s ní dál nedělají. Raději vyčkávají. Dovedou si spočítat, že za pár let by se například kanalizace dala na jejich pozemky dovést z obecních peněz, tak proč by do ní teď investovali," kroutí hlavou Kabelová.

Viz Koupím... strana D3

 

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - Praha® PRAGUE REALITY, s.r.o.
ŘÍMSKÁ 45, 120 00 PRAHA 2, TEL/FAX: 224 916 054
TEL: 224 919 363, 224 921 399, 224 918 385, 224 920 973, 224 919 198
e-mail: prague@praguereality.cz, www.praguereality.cz