Prague Reality
Prague Reality
The basic data Profile Summary of activities Company's mainstays References Something over & above Discounts and special offers Publicity in the media Contact ČeskyEnglishDeutsch

Představujeme profesionály – realitní kancelář PRAGUE REALITY

5.2.2007  Luxusnibydleni.cz; slovo profesionála

Společnost PRAGUE REALITY, s.r.o. působí na trhu již devátý rok. Její zakladatel a hlavní guru pan Martin Zelingr je na výsledek práce svého týmu náležitě hrdý. Za léta podnikání v oblasti realit se mu podařilo vytvořit stabilní firmu.

Společnost PRAGUE REALITY, s.r.o. působí na trhu již devátý rok. Její zakladatel a hlavní guru pan Martin Zelingr je na výsledek práce svého týmu náležitě hrdý. Za léta podnikání v oblasti realit se mu podařilo vytvořit stabilní firmu, která není zaměřena pouze na „tradiční“ realitní služby, tedy pronájem nebo prodej různých druhů nemovitostí, ale svým klientům nabízí i množství dalších služeb a výhod.

 

Jaké důvody by měly podle Vás přimět člověka k tomu, aby se obrátil právě na PRAGUE REALITY?

Potenciál naší společnosti spatřuji hlavně v tom, že jsme finančně stabilní a důvěryhodná realitní kancelář s bohatými zkušenostmi. Vysoký základní kapitál, majetek firmy, ochranná známka, pojištění odpovědnosti, členství firmy v nejrůznějších organizacích,.. to všechno jsou záruky stability, solidnosti a růstu, které nejsou na trhu zcela běžné a mnoho o naší společnosti vypovídají. Svou profesionalitu a individuální přístup můžeme zájemcům nejlépe prokázat přímo skutky, o nichž hovoří mimo jiné i reference spokojených klientů a obchodních partnerů. Mezi naše klienty patří například společnosti Procter&Gamble, McDonalds, hotel Hilton a ze známých osobností bych zmínil třeba Ivana Vyskočila nebo Kristiána Kodeta.

 

Šíře nabízených služeb je údajně také jednou z vašich kvalit.

Ano, kromě běžných pronájmů a prodejů nabízíme například také kompletní služby při výměnách bytů. Jsme schopni zajistit veškeré služby včetně právních podkladů a potřebných dokumentů nejen při výměně dvou nemovitostí, ale máme zkušenosti i s vícesměnami. Další nabízenou službou je správa nemovitostí. V současné době máme ve své péči jen v Praze již kolem 60 domů a další stále přibývají. Často vyhledávanou službou je také oceňování nemovitostí. Provádíme různé druhy oceňování pro nejrůznější potřeby klientů: pro dědická řízení nebo pro účely daní, odhady pro stanovení tržní hodnoty nebo účetní evidenci vlastníků, atp. Některé z těchto ocenění provádím já sám jako koncesovaný odhadce. Pro své klienty také vyřizujeme hypotéky a ostatní druhy půjček a úvěrů, zajišťujeme finanční servis, ale také stavební práce, projekční a inženýrskou činnost a další služby. Novinkou je nabídka služeb pojišťovacího makléře.

 

Čím konkrétně se zabývá takový pojišťovací makléř?

V našem případě jsou hlavní náplní činnosti komplexní pojišťovací služby v oblasti pojištění nemovitostí, ale také pojištění osob například při zajištění úvěrů a podobně.

 

Jakým způsobem probíhá správa nemovitostí a kdo takový servis využívá nejčastěji?

Obvykle se na nás obracejí majitelé bytových domů, bytová družstva nebo společenství vlastníků domů. Pro takové klienty pak zajišťujeme kompletní správu domů a veškeré služby, které s tím souvisí. Mám tím namysli opravy, úklid, zabezpečení, potřebné revize, vedení účetnictví, agendu nájemníků, atd. Pracujeme ale také pro majitele jednotlivých bytových či nebytových jednotek. Jsou to většinou čeští majitelé nemovitostí, kteří dlouhodobě žijí v zahraničí nebo naopak cizinci vlastnící nemovitost v České republice. Anebo prostě vlastníci, kteří se z různých důvodů nemohou nebo nechtějí zabývat administrativou, právními záležitostmi a každodenními starostmi spojenými s jejich nemovitostí. Dokážeme bez nadsázky vyhovět veškerým nárokům klientů a postarat se o každou nemovitost. Díky zázemí realitní kanceláře jsme schopni nalézt majitelům i vhodné nájemce včetně veškerého právního a finančního servisu, který je s tím spojen. Naše péče o nemovitost se tak stává opravdu „komplexní“. Aktuálně mohu upozornit všechny zájemce o správu nemovitostí na právě probíhající akci – noví klienti nyní získají po dobu celého jednoho roku správy zvýhodněnou cenu 150,-Kč/měsíčně za jednu jednotku. Bližší informace o správě nemovitostí i o zmíněné akci naleznete na našich internetových stránkách www.praguereality.cz nebo Vám je ochotně poskytnou naši technici.

 

Jaké jiné slevy a výhody svým klientům nabízíte?

Snažíme se stále nabídku slev a zvýhodněných akcí obměňovat. Klientům poskytujeme například slevy na vybavení bytu, zabezpečovací zařízení a podobné výrobky a služby, které s bydlením a vybavením nemovitostí bezprostředně souvisí. Tyto nabídky se stále rozšiřují a aktuálně o nich informujeme klienty na našich internetových stránkách.

 

Co PRAGUE REALITY a developerské projekty?

Vlastní developerské projekty úspěšně realizujeme již od roku 2003. V současnosti pracujeme mimo jiné na projektu v Praze 8 Libni, v ulici Na Sypkém na okraji chráněného přírodního území Proseckých skal. Jde o lokalitu, která právě v tuto dobu prochází obdobím svého rozvoje. Přípravy takovéhoto projektu jsou velice náročné a začali jsme s nimi již před třemi lety. Po vyřízení veškerých náležitosti, získání příslušných povolení, vypracování studií, kalkulací a projektové dokumentace jsme vloni v září konečně mohli zahájit stavbu. Jedná se zde o rekonstrukci bytového domu a výstavu tří mezonetových bytových jednotek. Počítám, že by mohli být už v červnu letošního roku připraveny k nastěhování.

 

Budou byty k prodeji, nebo je hodláte pronajímat?

Všechny tři mezonety budou k dlouhodobému pronájmu. Jsou to byty o výměře zhruba 60-70m2, všechny mají balkon do ulice, výhled do klidného prostředí protějšího lesoparku a jižní terasu s pohledem na celou Prahu. Výše nájmu by se měla pohybovat okolo 13.000 korun za měsíc včetně služeb.

 

Vaše společnost funguje již více než osm let. Plánujete ještě rozšířit její pole působnosti?

Plánů je celá řada a stále je co zlepšovat. Dvojnásob to platí při vycházení vstříc potřebám klientů. Hodláme pokračovat v započatých projektech a rozšířit svou činnost především o další developerské akce. Základní filosofií naší společnosti je ale kvalita a individuální přístup. Do budoucna je tedy i nadále nejdůležitějším pravidlem především udržet si vysoký standard našich služeb a mít tím pádem mnoho spokojených zákazníků, kteří se i po letech vracejí.® PRAGUE REALITY, s.r.o.
ŘÍMSKÁ 45, 120 00 PRAHA 2, TEL/FAX: 224 916 054
TEL: 224 919 363, 224 921 399, 224 918 385, 224 920 973, 224 919 198
e-mail: prague@praguereality.cz, www.praguereality.cz