Prague Reality
Prague Reality
The basic data Profile Summary of activities Company's mainstays References Something over & above Discounts and special offers Publicity in the media Contact ČeskyEnglishDeutsch

Z domu vnitra má být luxusní hotel

4.7.2006  Hospodářské noviny str. 4; z domova

NADTITULEK: PRIVATIZACE NA POSLEDNÍ CHVÍLI AUTOR: Petr Vašek Odcházející vedení Ministerstva vnitra prodalo na poslední chvíli svou nejlukrativnější budovu. Novorenesanční dům, který leží v centru Prahy ...

325-image009.jpg

Zdroj: Hospodářské noviny

Datum vydání: 4.7.2006

Název: Z domu vnitra má být luxusní hotel

Číslo: 129

Strana: 4

Rubrika: z domova

Oblast: Celostátní deníky

 

PRIVATIZACE NA POSLEDNÍ CHVÍLI

AUTOR: Petr Vašek

Odcházející vedení Ministerstva vnitra prodalo na poslední chvíli svou nejlukrativnější budovu. Novorenesanční dům, který leží v centru Prahy hned vedle Obecního domu, koupila za 613 miliónů korun izraelská hoteliérská firma Tulip Inn Prague Terminus.

Načasování prodeje, těsně před koncem funkčního období vlády, kritizuje ODS. A někteří realitní makléři se domnívají, že stát mohl dostat za dům víc peněz.

 

Rozdílné odhady ceny

"Náš odhad je, že mohli dostat mezi 650 až 700 milióny korun," řekl HN Martin Vosyka, ředitel stejnojmenné realitní kanceláře.

Šéfka realitní kanceláře PRAGUE REALITY Kateřina Zelingrová ale oponuje, že cena budovy poměrům na trhu víceméně odpovídá.

Výběrového řízení se zúčastnilo celkem osm zájemců. Izraelská firma nabídla nejvyšší cenu. Ministr vnitra František Bublan je s její výší spokojen.

"Ta budova potřebuje rekonstrukci ve výši 300 miliónů korun. Proto jsme původně čekali, že dostaneme maximálně 500 miliónů," řekl HN Bublan.

Částku převyšující půl miliardy korun nakonec ve výběrovém řízení nabídly celkem čtyři firmy. Jejich jména ale odmítlo Ministerstvo vnitra zveřejnit.

 

Prodej "last minute"

Načasování prodeje se nelíbí ODS. Podle kandidáta na post ministra vnitra Ivana Langera by se měla vláda, která je těsně před svou demisí, takto důležitým privatizačním rozhodnutím vyhnout. Za pravdu mu v tom dává i ředitelka české pobočky protikorupční organizace Transparency International Adriana Krnáčová. "Takováto rozhodnutí by vláda po volbách v žádném případě dělat neměla," řekla HN Krnáčová.

Langerovi se nelíbí ani to, že peníze za budovu nepůjdou zpět do resortu, ale přímo do státní pokladny. "Ministerstvo tak promrhalo šanci, jak zlepšit technické vybavení policie," dodal Langer.

 

Z kanceláří hotelové pokoje

V domě, kde sídlili úředníci, má vzniknout luxusní hotel. "Máme ještě 40 dní na to, abychom podepsali kupní smlouvu a zaplatili požadovanou cenu. O budovu ale samozřejmě stojíme," řekl HN ředitel hoteliérské firmy Tulip Inn Prague Terminus Lukáš Mach.

Pokud firma zaplatí, změní se do dvou let sedmipatrová novorenesanční budova v hotel se 170 pokoji.

"Na 99 procent bude mít hotel pět hvězdiček," prozradil Lukáš Mach.® PRAGUE REALITY, s.r.o.
ŘÍMSKÁ 45, 120 00 PRAHA 2, TEL/FAX: 224 916 054
TEL: 224 919 363, 224 921 399, 224 918 385, 224 920 973, 224 919 198
e-mail: prague@praguereality.cz, www.praguereality.cz