Prague Reality
Prague Reality
The basic data Profile Summary of activities Company's mainstays References Something over & above Discounts and special offers Publicity in the media Contact ČeskyEnglishDeutsch

»Sebevražedné« Nusle a »temné« Holešovice

4.2.2006  Blesk str. 5;

Tomáš Kňourek

PRAHA - Víte, co je opakem Ořechovky, Hanspaulky a Malé Strany? Tedy »pražského Beverly Hills« ? Blesk zmapoval nejméně lukrativní pražské adresy. Většina z nich má jedno společné - hluk, smrad a vířící ...

326-image011.jpg

Zdroj: Blesk

Datum vydání: 4.2.2006

Název: »Sebevražedné« Nusle a »temné« Holešovice

Podtitulek: Blesk zjišťoval nejhorší adresy v Praze:

Ročník: 15

Číslo: 30

Strana: 5

Autor: Tomáš Kňourek

Mutace: PRAHA

Oblast: Celostátní deníky

 

PRAHA - Víte, co je opakem Ořechovky, Hanspaulky a Malé Strany? Tedy »pražského Beverly Hills« ? Blesk zmapoval nejméně lukrativní pražské adresy. Většina z nich má jedno společné - hluk, smrad a vířící prach z projíždějících aut. Mezi špatné adresy patří ale i Nusle, oblast pod mostem sebevrahů.

 

Tam jde především o její střední část - křižovatku s Erbenovou ulicí. "Kromě automobilové a tramvajové dopravy atraktivitu velmi snižuje i značná koncentrace nepřizpůsobivého obyvatelstva," řekl Martin Zelingr ze společnosti PRAGUE REALITY. Domy jsou navíc zanedbané, z některých jsou jen ruiny. V ulicích bývá značný nepořádek. Také z hlediska kriminality to zrovna není příjemná lokalita.

 

Ulice 5. května: Byty jsou »ležáky«

 

Nejhorší pražská adresa! Jedna z dopravně nejvytíženějších komunikací, po které denně projedou desítky tisíc aut. Vozidla buď stojí v kolonách a v nich produkují obrovské množství smogu, nebo se řítí vysokou rychlostí a otravují okolí hlukem. "Tato ulice je extrémně nepopulární. Tam se nedaří prodávat ani byty ve vyšších patrech. Jsou to klasické ležáky," uvedl Michal Souček.

 

Zadní Kopanina: To je konec světa

 

V této okrajové části města jsou pouze čtyři ulice a dopravní dostupnost z centra je katastrofální! Je to jeden velký přestup. Příklad: Jste v přesné poledne u Muzea a vyrážíte směrem na Zadní Kopaninu. Musíte jet metrem na hlavní nádraží, tam se za několik minut přesunete na vlak, který jede do Radotína. Až tam dojedete, čeká vás další přesun na autobus, který míří na Kopaninu. Toto vše trvá hodinu a pět minut!

 

Veletržní: Tma a smrad

 

Podobný případ. Hlavním problémem je sklon této holešovické ulice a moc křižovatek. Velký počet aut při rozjíždění do kopce »řve« , vše ještě umocňuje malá šířka Veletržní, na kterou jsou okolní domy doslova nalepené, takže v bytech je tma. O prachu a smogu ani nemusíme mluvit. "Za byt v prvním patře můžete dostat třeba jen polovinu ve srovnání s podobným, který se nachází jen o padesát metrů dál," vysvětlil Michal Souček z firmy Maxima Reality.

 

Svatoplukova: Místo sebevrahů

 

Bydlet pod Nuselským mostem je »o život« . Nikdy nevíte, kdy tady »přistane« sebevrah! Za třicet let existence mostu jich bylo už přes tři sta! Neodrazuje je ani větší ochrana mostu. "Mám už vnuknutý instinkt stále se dívat nahoru, jestli se tam něco neděje. Ale za ta léta jsem si zvykla, stěhovat se kvůli tomu nebudu," svěřila se starší paní.

 

Foto Blesk - Jiří Černohorský® PRAGUE REALITY, s.r.o.
ŘÍMSKÁ 45, 120 00 PRAHA 2, TEL/FAX: 224 916 054
TEL: 224 919 363, 224 921 399, 224 918 385, 224 920 973, 224 919 198
e-mail: prague@praguereality.cz, www.praguereality.cz