Prague Reality
Prague Reality
The basic data Profile Summary of activities Company's mainstays References Something over & above Discounts and special offers Publicity in the media Contact ČeskyEnglishDeutsch

V Praze budou letos ceny bytů stagnovat, v krajích spíše klesnou

14.1.2005  Metro str. 6; BYDLENÍ

čtk

Ceny starších i nových bytů v Praze nebudou letos na rozdíl od loňského roku výrazně ani růst, ani klesat.  V ostatních českých krajích by se ale ceny mohly spíše mírně snížit, majitelé bytů by tak mohli ...

329-image017.jpg

Zdroj: Metro

Datum vydání: 14.1.2005

Název: V Praze budou letos ceny bytů stagnovat, v krajích spíše klesnou

Strana: 6

Autor: čtk

Rubrika: BYDLENÍ

Oblast: Regionální deníky - Praha

 

Ceny starších i nových bytů v Praze nebudou letos na rozdíl od loňského roku výrazně ani růst, ani klesat.

 

V ostatních českých krajích by se ale ceny mohly spíše mírně snížit, majitelé bytů by tak mohli za rok na hodnotě bytů ztratit desítky tisíc korun.

Vyplývá to z ankety mezi realitními kancelářemi. Loňský rok byl pro ceny bytů zlomový.

Trh reagoval před květnovým vstupem do Evropské unie zdražováním bytů, ale ve druhé půli roku začaly ceny klesat.

Vzestup cen starších bytů v Praze o pět až deset procent čeká letos jednatel firmy Eurobyty Marek Veselý s tím, že vývoj cen bude podle něj klidnější než loni. Mírný růst, případně stagnaci cen předpokládá také jednatel PRAGUE REALITY Martin Zelingr. Naopak mírný pokles cen starších bytů až o pět procent očekává majitel realitní kanceláře Palladium Reality Petr Wimmer. Ceny nových bytů letos u společností Finep a Skanska CZ, které patří k předním pražským stavitelům, neporostou. Stejně jako loni budou ceny začínat od 25.000 korun za metr čtvereční.

Ceny starších bytů by měly mírně klesnout ve Středočeském kraji. Jejich nárůst realitní makléři neočekávají. Byty zlevní zřejmě i v Moravskoslezském kraji, kde nabídka bytů převyšuje poptávku. Mírné snížení předpokládají makléři i v Ústeckém, Královéhradeckém, Karlovarském a Zlínském kraji. V Pardubickém kraji by měly ceny bytů zůstat na loňské úrovni, v Libereckém kraji realitní trh po krátké stagnaci znovu ožívá.

 

čtk® PRAGUE REALITY, s.r.o.
ŘÍMSKÁ 45, 120 00 PRAHA 2, TEL/FAX: 224 916 054
TEL: 224 919 363, 224 921 399, 224 918 385, 224 920 973, 224 919 198
e-mail: prague@praguereality.cz, www.praguereality.cz