Prague Reality
Prague Reality
The basic data Profile Summary of activities Company's mainstays References Something over & above Discounts and special offers Publicity in the media Contact ČeskyEnglishDeutsch

Hospodářská komora ČR - 5 otázek pro Martina Zelingra

8.7.2013  Hospodářská komora České republiky - KOMORA červenec-srpen 2013, str. 31; 


Praha - 5 otázek pro zakladatele a jednatele společnosti PRAGUE REALITY - realitní kanceláře a významného správce bytových a nebytových domů v Praze.....  

cely clanek jpg.jpg

Zdroj: KOMORA

Datum vydání: 8.7.2013

Název: 5 otázek pro Martina Zelingra

Ročník: 14

Číslo: 07-08

Strana: 1

Autor: (Kateřina Bártová)


Jak dlouho podnikáte?

První živnostenský list mám od svých 19 let, tedy od roku 1993. Pak následovala koncese na oceňování nemovitého majetku a v roce 1999 založení společnosti PRAGUE REALITY, kde jsem jednatelem. 

Co vám podnikání přináší?

Mnoho. Přináší mi svobodu. Přináší mi možnost seberealizace a prostor pro vlastní kreativitu. Příležitost uskutečňovat své sny a přijímat výzvy. Chybovat, poznávat a stále se učit. Nikdy jsem své podnikání nevnímal jako prostý byznys a naše rodinná firma je pro mne spíš jako jedno z mých dětí. A jako otec pak těžce prožívám všechny její nezdary a naopak se zase euforicky raduji z jejích úspěchů.

Jaké bylo nejlepší období ve vašem podnikání?

Určitě bych mohl říci, že nejlepším obdobím v našem oboru byl čas hospodářského růstu a realitní boom v letech 2003 až 2008. Jako optimista ale věřím, že nejlepší období nás ještě čeká. Jsme to my samotní, kdo dobrá nebo špatná období vytváříme. To je potřeba mít na paměti.  

Co do podnikání v žádném případě nepatří?

Uspokojení.  Nejlepší cestou ke stagnaci nebo úpadku je nereagovat na nové věci a spokojit se s již dosaženým. Podnikání je neustálý vývoj. Ve vztahu k okolí sem určitě nepatří bezohlednost a lajdáctví. Dobře vykonaná a uspokojující práce má stát na začátku pomyslného řetězce. Teprve na jeho konci je přiměřený finanční zisk.  

Co byste rád v podnikání do budoucna dokázal?

Myslím si, že v tomto ohledu by nemělo platit pro žádného podnikatele žádné omezení. Vždycky bude nadohled řada dalších met, ke kterým stojí za to směřovat. S přibývajícími léty, kdy naše firma působí na trhu, jsem zjistil, že nejdůležitějším cílem není vytvářet ohromný zisk nebo být největším. Určitě ne prvoplánově. Zní to nejspíš jako klišé, ale jako nejdůležitější vnímám cíl něco hodnotného a smysluplného pro někoho vytvořit. Vést firmu, ve které lidé rádi a dobře pracují. Opravit další zchátralý dům a vytvořit v něm příjemné byty. Spravovat stovky pražských domů tak, aby to na nich bylo vidět…   

MARTIN ZELINGR

Je odhadcem nemovitého majetku a zakladatelem i jednatelem společnosti PRAGUE REALITY, která působí na českém trhu s nemovitostmi již od roku 1999. Firma se zabývá klasickou realitní činností, developmentem a je významným správcem mnoha bytových i nebytových domů zejména v Praze.  ® PRAGUE REALITY, s.r.o.
ŘÍMSKÁ 45, 120 00 PRAHA 2, TEL/FAX: 224 916 054
TEL: 224 919 363, 224 921 399, 224 918 385, 224 920 973, 224 919 198
e-mail: prague@praguereality.cz, www.praguereality.cz