Povídkový román nejen pro ženy a dívky, ale i pro pány, psaný v novodobém stylu se zdravou špetkou ironické sebekritiky, vypráví o radostech i starostech; lásce; partnerství; manželství; mateřství a jiných (ne)podstatných událostech v životě hlavní hrdinky - dospívající dívky; zrající slečny; partnerky; milenky; manželky i matky.

Kniha je doplněna sbírkou uměleckých fotografií, které výhradně pro tento román vytvořil fotograf Martin Poupě.

váz., 136 str., vydalo nakladatelství Jindřich Kraus - PRAGOLINE

Cena knihy 149 Kč.

V prodeji u všech knihkupců nebo na dobírku s podpisem autorky. Objednávky prosím posílejte na katerina@praguereality.cz.

Uveďte počet ks, jméno a příjmení, přesnou zasílací adresu
a telefonické spojení.


     Nakupuji vánoční dárky. Tedy spíš jen tak bloumám po obchodech a vymýšlím, co komu koupit. Nesnáším kýčovité vánoční výlohy, koledy přeřvávající jedna druhou, příliš hlasité hovory lidí a davy, které mě unášejí někam, kam vůbec nechci. Teď právě se mi někdo zachytil za mojí úžasnou školní brašnu z 1. republiky, kterou demonstrativně nosím na protest proti prudce elegantním, absolutně nepraktickým dámským aktovkám mých spolužaček, a vleče mě zase směrem k východu, přestože jsem s vypětím všech sil do obchodu teprve nakoukla. Smiřuji se s danou situací a nechávám se vyvést ven, když v tom mne z protějšího směru dovnitř někdo srdečně zdraví.
     "Ahoj Michaelo! Co ty tady?"
     Richard s Janou! Richard jako vždy milý, usměvavý, bezstarostný, v dobré náladě. Jana, s přirozeností jí vlastní zavěšená do Richarda, dokonale nalíčená, učesaná, lehce a svěže navoněná, v krémovém kostýmku a v paletu o odstín tmavším, který ladí s barvou italských kozaček a elegantní dámskou aktovkou
z hadí kůže.
     "Jé, ahoj!"
     A co já tady? Marně hledám odpověď na špičkách svých sešmajdaných polobotek, na kterých zbyly mapy soli ještě z loňské zimy. V úhlu mého pohledu ještě zvládám zaregistrovat dvě díry po molech na mém pánském kabátě neutrální barvy a neurčitého střihu, který jsem našla na půdě a žila v domnění, že mi docela sedne. Cítím se potupně. Nenáviděné davy lidí mne tentokrát zachránily, Richarda s Janou zavlekly do obchodu a mě ven.
     Doma jsem se rozhodla pro radikální očistný program svého šatníku a zjišťuji, že nemám co na sebe. Ježíšek tento rok mé blízké mírně ochudil. Nejvíc dárků, samé oblečení, jsem totiž dala sama sobě.


Kateřina Zelingrová
Narozena 14.1.1976 v Praze.
Absolvovala obchodní akademii.

 Od roku 1995 pracuje na trhu nemovitostí. Je profesionálním makléřem a díky svým mnohaletým zkušenostem a obchodnímu talentu se zařadila mezi přední pražské realitní agenty. Zastupuje řadu zahraničních investorů a působí jako prokurista v prestižní realitní kanceláři PRAGUE REALITY.
 Od svých 17-ti let se věnuje psaní povídek, které se snažila postupně zdokonalit, tématicky i stylisticky vytříbit a nakonec nejlepší z nich seskupila do povídkového románu (ne)jen pro ženy "Všechno něco stojí".